okeyAlemOkey.Com - Cümle Alem Burada!

Yeni Açılan Okey Siteleri

Hemen hemen herkes tarafından sevilen Okey Oyunu’nu, internet üzerinden oynamak için çok fazla yeni açılan okey siteleri bulunmaktadır.

Okey Oyunu Nedir?

İster evde, ister de internet sayesinde canlı okey oynama uygulamalarıyla oynanan okey oyunu, ülkemizde çok sevilen ve en sık oynanan oyunlar arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. Okey oyunu, toplamda 4 kişi ile oynanmaktadır. Oyunda her taştan ikişer adet olmak üzere 106 adet taş bulunmaktadır. Taşlarda iki adet joker ve geri kalanında ise 1’den 13’e kadar sayılar vardır. Bu taşlara ek olarak da kişi sayısına göre 4 adet ıstaka bulunmaktadır ve bu taşlar bu ıstaka üzerine belirli kurallar dahilinde dizilerek oynanmaktadır. Okey oyununun farklı türleri vardır. Bu kurallar da bu okey türlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu kurallar dahilinde oynanan okey oyunu, oyunculara oldukça keyif vermektedir.

Online Okey ve Bilgisayara Karşı Okey Oynama

Okey siteleri sayesinde internet üzerinden okey oyunu oynamak son derece basittir. Tek yapmanız gereken bir internet bağlantınızın olmasıdır. İster telefonlarınızdan isterseniz de bilgisayarlarınızdan okey oynayabilirsiniz. İnternet üzerinden okey oynarken karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden birincisi online okey oynama diğeri ise bilgisayara karşı okey oynamadır. Online okey oyununda karşılıklı oynadığınız gerçek insanlardır. Bu insanlarla günün her saati okey oynamanız mümkündür. Ayrıca online okey oyununda, oyun esnasında karşılıklı olarak da yazışmanız mümkündür (isteğe bağlı olarak bu özellik kapatılabilir). Bilgisayara karşı okey oynamada ise karşınızdaki kişiler gerçek değil, bilgisayar botlarıdır.

Yeni Açılan Okey Siteleri Nelerdir?

İnternet üzerinden okey oynamak çok çeşitlidir. Çünkü çok fazla yeni açılan okey siteleri bulunmaktadır. Bu okey siteleri sayesinde sanal okey oynama keyfini sürdürebilirsiniz. İstediğiniz okey oynama türüne bağlı olarak (online okey, bilgisayara karşı okey vb.) ücretsiz bir şekilde okey oynamanız mümkündür. Her okey sitesinin kendine ait farklı özellikleri (ücretli okey oynama, ücretsiz okey oynama, üyeliksiz okey oynama gibi) bulunabilmektedir. Diğer okey sitelerini inceleyerek kendi zevkinize göre olan okey sitesinden oyununuzu oynayabilirsiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 312 defa

Kategori: Okey

Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2023

Cevap bırakın